Dzień dziecka w Pacanowie

Dom Ojca Gwidona
Dom Dziecka Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie sięga swymi korzeniami lat przedwojennych, kiedy to w 1936 roku książę Maciej Radziwiłł ofiarował siostrom budynek na prowadzenie dzieła charytatywnego. Po zakończeniu okupacji siostry otworzyły Społeczny Dom Dziecka dla sierot wojennych, który potem został przekształcony na Zakład Wychowawczy dla dziewcząt i chłopców upośledzonych umysłowo. W 1991 roku utworzono Dom Dziecka dla dzieci i młodzieży żeńskiej, który funkcjonuje już do dzisiaj. W 1995 roku Dom Dziecka otrzymał swojego Patrona, a jest nim Gwidon z Montpellier, założyciel Zakonu Ducha Świętego. Od tej pory Dom Dziecka nazywany jest Domem Ojca Gwidona.
Obecnie przebywa w nim około 50 dzieci, które są podzielone na grupy wiekowe.
Wszyscy pracownicy Domu Ojca Gwidona usiłują stwarzać atmosferę rodzinną, w której dzieci mogłyby rozwijać się pod względem intelektualnym, psychicznym, fizycznym i duchowym.
Od 2003 roku Gimnazjum nr 16 oraz parafia Św. Szczepana pomagają i organizują akcje dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie. Zbierane są m.in. przybory szkolne, pomoce do nauki (np. języków obcych), gry edukacyjne i inne przydatne rzeczy.

STRONA GŁÓWNA
zobacz również:
GALERIA / Pacanów 2005
NASZE AKCJE - Wyjazd i pomoc dla Domu Dziecka w Pacanowie - 2006r.
NASZE AKCJE - Wyjazd i pomoc dla Domu Dziecka w Pacanowie - 2005r.

© 2005 - 2006 / caritasgim16