MENU   O NAS   LINKI

Rozdanie legitymacji członkowskich Caritas - 5 lutego 2006r.

5. lutego 2006 roku był ważnym dniem dla członków naszego Szkolnego Koła Caritas. Wtedy to otrzymaliśmy legitymacje członkowskie z rąk Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisz, dzięki którym staliśmy się pełnoprawnymi członkami naszego SKC. A było to tak...
O godzinie 10.45 zebraliśmy się wszyscy – członkowie naszego SKC – pod Kurią i przeszliśmy na mszę do kaplicy w Pałacu Arcybiskupim, w której kiedyś modlił się patron naszego Koła – papież Jan Paweł II. Msza, którą odprawiał kardynał Stanisław Dziwisz, w całości była filmowana przez dziennikarzy TVP Kraków.
"Z radością dowiedziałem się, że w naszej diecezji od września ubiegłego roku powstało aż 30 Szkolnych Kół Caritas - mówił Metropolita Krakowski - cieszę się, że chcecie czynić dobro. (...) Dziś Pan Jezus zwraca się do was, abyście podjęli Jego misję pomocy słabym, chorym i potrzebującym" - przypominając, że słowo "Caritas" oznacza miłość miłosierną. "Bądźcie dumni z tej nazwy" - apelował.
Na końcu mszy Metropolita Krakowski wręczył legitymacje członkowskie przedstawicielom Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Po mszy przeszliśmy, razem z opiekunką naszego Koła – panią Małgorzatą Suską, do salki katechetycznej przy Kościele św. Szczepana. Tam o godzinie 13.30 odbyło się spotkanie formacyjne, które także było filmowane przez TVP Kraków. Na spotkaniu podsumowaliśmy ostatni miesiąc naszej pracy i omówiliśmy plan pracy na kolejny miesiąc.
Po spotkaniu, czyli około godz. 14.30, dwuosobowa delegacja naszego Koła wraz z naszym opiekunem (p. Małgorzatą) i Telewizją Kraków pojechała do naszej starszej koleżanki, chorej na zanik mięśni – Joasi. W trakcie spotkania z Joasią, filmowanego przez TVP Kraków, rozmawialiśmy z nią o jej chorobie, rehabilitacji, trudnościach dnia codziennego związanych z poruszaniem się na wózku inwalidzkim, wspominaliśmy także czas, kiedy Joasia chodziła do naszej szkoły, mecze charytatywne, dzięki którym udało się zebrać pieniądze na kosztowną rehabilitację Joasi, a także oznajmiliśmy Asi dobrą nowinę: licealiści z Liceum nr 1, którzy uczyli się w naszym Gimnazjum nr 16, też zaczęli organizować zbiórki pieniędzy dla Joasi.
Wizytą u naszej koleżanki – Asi zakończyliśmy ten ważny dla nas dzień, w którym staliśmy się pełnoprawnymi członkami Szkolnego Koła Caritas im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej.

Patrycja Trzebuniak