Mecz Afryka kontra Reszta Świata
(25 maja 2008r.)

W ramach naszej współpracy ze stowarzyszeniem United Africa uczestniczyliśmy ( i pomagaliśmy) w meczu Afryka kontra Reszta Świata, który kończył II Festiwal Afrykański w Krakowie. Trenerem pierwszej drużyny był Henryk Kasperczyk, piłkarz i trener, a drugiej Robert Korzeniowski, chodziarz, wielokrotny mistrz świata. Tuż po godzinie 15:00 na boisko wkroczyła Drużyna Afrykańska trzymając w ręku flagi różnych krajów Czarnego Lądu, oraz Drużyna Reszty Świata. Na gwizdek sędziego, który oznajmił, że czas rozpocząć mecz – oba zespoły przystąpiły do gry. Zawodnicy dawali z siebie wszystko. My dopingowaliśmy Resztę Świata, bo przecież w tej drużynie grał nasz Ksiądz Piotr, nasi nauczyciele i koledzy ze szkoły. W czasie pojedynku padły dwie bramki W pierwszej części gola strzelił zawodnik z drużyny Reszta Świata. Ale Drużyna Afrykańska nie dała za wygraną i w drugiej połowie byliśmy świadkami kolejnej bramki. Pod koniec meczu nastąpiła seria rzutów karnych, która rozstrzygnęła ostatecznie mecz. Obie drużyny zacięcie broniły swoich bramek, jednak zawodnicy Reszty Świta wyszli zwycięsko z boju. Ale obie z uśmiechem na twarzy opuściły boisko ściskając sobie ręce i trzymając razem puchar zwycięstwa.