MENU   NASZE AKCJE   LINKI

Mecz integracyjny piłki nożnej na stadionie Juwenii
(10 czerwca 2007r.)

W dniu 10 czerwca 2007 r. spotkaliśmy się na stadionie Juwenii na meczu integracyjnym piłki nożnej. Mecz ten był rewanżem ubiegłorocznego spotkania, kiedy to naszej drużynie w strugach deszczu udało się pokonać czarnoskórych zawodników organizacji United Africa (Jedność Afrykańska) 3:1. W tym roku w drużynie, która nas reprezentowała wystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele naszej szkoły. Pogoda dopisała wyśmienicie. Na mecz przyszli absolwenci Gimnazjum nr 16 (i naszego Koła), rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz goście zawodników z United Africa. Pierwsza połowa meczu była emocjonująca, piłkarze dawali z siebie wszystko, ale obrona w jednym i drugim zespole nie pozwoliła strzelić pierwszego gola. Bramka padła dopiero w drugiej połowie z celnej nogi Karola Wnuka, ucznia klasy trzeciej naszego gimnazjum. Przyjaciele z Afryki nie pozostali dłużni i kilkanaście minut później wyrównali 1:1. Remis zakończył spotkanie, satysfakcjonując zawodników obu drużyn.
Członkowie Szkolnego Koła Caritas im. Jana Pawła II kwestowali w czasie meczu na rzecz działalności misyjnej. Zebraliśmy 88 złotych, które zostaną przekazane na cele misyjne za pośrednictwem Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda nam się zmierzyć w sportowej rywalizacji.