NASZE AKCJE - Akcja charytatywna "Gramy dla Joasi"

Na przełomie września i października po raz czwarty z inicjatywy Gimnazjum nr 16 została zorganizowana dobroczynna akcja: „Gramy dla Joasi”. Akcję przygotowali członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum nr 16 wraz z całą społecznością gimnazjum oraz Parafią św. Szczepana. Od czterech lat pomagamy w zdobyciu pieniędzy na rehabilitację, która wstrzymuje rozwój choroby. Podczas trzech poprzednich akcji zebrano ponad 15.000 zł i przekazano je Joasi.
Patronami medialnymi tego przedsięwzięcia są od początku trwania akcji: TVP Kraków, Gość Niedzielny i Radio Kraków. Swoim patronatem akcję wspiera także Rada Dzielnicy V, która podobnie jak w poprzednich latach, wraz z Parafią św. Szczepana była sponsorem nagród loterii fantowej.
W tym roku akcja rozpoczęła się 26.09.2006r. w godz. od 8.30 – 14.30 na boiskach K.S. „Bronowiaki” (ul. Zarzecze 124a). Odbyły się zawody sportowe dla uczniów gimnazjum (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy), a także mecze charytatywne: siatkówki pomiędzy nauczycielkami, a uczennicami i piłki nożnej pomiędzy uczniami, a nauczycielami i przyjaciółmi szkoły (m.in. przedstawiciele patronów medialnych, sponsorów, absolwenci szkoły itp.). Uczniowie dali popis swoich sportowych umiejętności, wygrywając w obu rozgrywkach. W czasie trwania tych spotkań Szkolne Koło Caritas kwestowało wśród publiczności przez rozprowadzanie „cegiełek”, które brały udział w losowaniu nagród.
W tygodniu poprzedzającym mecze akcja była propagowana na terenie szkoły, gdzie członkowie SKC rozprowadzali „cegiełki” wśród swoich kolegów. Akcja zakończyła się kwestą przy kościele św. Szczepana w dniu 08.09.2006r.. Zakończenie w tym dniu obchodzonego w Kościele Tygodnia Miłosierdzia zaowocowało wielką ofiarnością parafian. W sumie zostało zebranych 4808,74 złotych, które zostały przekazane na konto Joasi Jandy.

NASZE AKCJE