NASZE AKCJE - Mecz o puchar Goscia Niedzielnego pod haslem "Milosc, jednosc, pokoj"

Mecz, który odbył się 4 czerwca w niedzielę na stadionie Zwierzynieckim zakończył się z wynikiem 3:1 dla drużyny księży i dziennikarzy TVP3 i Radia Kraków, która grała przeciwko reprezentacji studentów z Afryki mieszkających w Krakowie. Zwycięska drużyna otrzymała puchar Gościa Niedzielnego.
Mecz organizowany był przez Szkolne Koła Caritas Archidiecezji Krakowskiej (przy czym nasze Koło było głównym organizatorem) i organizację "Jedność Afrykańska" pod hasłem: "Miłość, jedność, pokój". Głównym celem tego spotkania było integrowanie studentów z Czarnego Lądu z naszym środowiskiem i propagowanie tolerancji dla innych kultur.
Na początku imprezy oraz w czasie przerw można było podziwiać występy chearleederek z naszej szkoły (Gimnazjum nr 16 w Krakowie), a wolontariusze z naszego Koła prowadzili kwestę. Na początku celem meczu było zebranie pieniędzy na pomoc misjom w Afryce, jednak ze względu na trzęsienie ziemi, które było w Indonezji, zmieniono plany i cały dochód z kwesty przeprowadzonej podczas meczu przeznaczony został na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie. Honorowymi gośćmi tego meczu byli Robert Korzeniowski oraz Henryk Kasperczak, którzy podczas przerwy wręczali koszulki Caritas ze swoimi podpisami tym, którym udało się strzelić gola, a chętnych nie brakowało.

Patronami medialnymi byli: TVP3 Kraków, Gość Niedzielny oraz Radio Kraków.